, , ,

تولید کربن فعال به چه صورت می باشد ؟

تولید کربن فعال به چه صورت می باشد ؟

به صورت کلی تهیه کربن فعال با استفاده از مواد کربنی فعال شده انجام می پذیرد و در نتیجه کربن شکلی مانند کریستال ریز به خود می گیرد و دانه های کربن دارای تخلخل های بسیار با اشکال و اندازه های مختلف می باشند.

کربن فعال مورد استفاده در صنایع با دو روش ساخته می شود.

تهیه کربن فعال به روش حرارتی

برای ایجاد و ساخت کربن با روش حرارتی ابتدا مواد خام اولیه را خرد می کنند و سپس  آن را با ماده چسبناکی مخلوط می کنند. سپس مخلوط بدست آمده را با دستگاه اکسترود و یا دستگاه های مشابه دیگر به صورت دانه ای در می آورند. بعد از انجام مراحل فوق نوبت به کربونیزه کردن کربن می رسد. تشکیل کربن از مواد اولیه را فرآیند کربونیزاسیون می گویند. فرآیند کربونیزاسیون با گرم کردن کربن در دمای ۴۰۰-۵۰۰ درجه سانتی گراد انجام می شود و در نتیجه دی هیدراسیون و جداسازی مواد فرار صورت می گیرد. در آخرین مرحله جهت افزایش سطح جداسازی و سطح ماده اولیه عمل اکسیداسیون را انجام می دهند. در این مرحله از دمای ۸۰۰-۱۰۰۰ درجه سانتی گراد با حضور ماده ای اکسید کننده، عمل اکسیداسیون انجام می گیرد. دو مرحله کربونیزاسیون و اکسیداسیون با توجه به اینکه به دمای بسیار بالایی جهت ساخت کربن نیاز دارند، در کوره انجام می پذیرند.

تهیه کربن فعال به روش شیمیایی

در تهیه کربن فعال به روش شیمیایی ابتدا مواد خام اولیه را با مواد شیمیایی که خاصیت دی هیدراسیون و اکسید کنندگی دارند مخلوط می کنند. سپس با گرم کردن مواد در دمای بسیار بالا تجزیه هیدرات ها و کربنات ها صورت می گیرد که این فرآیند کلسیناسیون نامیده می شود و در نتیجه ساختار کربن با ساختمانی متخلخل شکل می گیرد و کربن فعال به روش شیمیایی تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

از کربن فعال می توان در مصارف خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی استفاده کرد. در مصارف خانگی و نیمه صنعتی در دستگاه های تصفیه آب به صورت فیلترهای کربن فعال گرانول، کربن بلاک و پست کربن برای حذف رنگ و بو استفاده می شود. و برای مصارف صنعتی در فیلترهای کربن اکتیو بزرگ همراه با فیلتر شنی استفاده می شود.

 

تولید کربن فعال به چه صورت می باشد ؟

تولید کربن فعال به چه صورت می باشد ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456