,

فروش انواع رزین دستگاه تصفیه آب

فروش انواع رزین دستگاه تصفیه آب

فروش انواع رزین دستگاه تصفیه آب

رزین ترکیبی چسبناک که دارای مولکول های دوقطبی و دارای بار می باشد. قابلیت حل در آب ندارند. یون هایی که باعث سختی آب می شوند (کلسیم و منیزیم ) را از آب حذف می کند و یون سدیم جایگزین آن می کند.

رزین سختی گیر برای جداسازی ، تصفیه و ضدعفونی و در نتیجه رسوب زدایی آّ ب کاربرد دارد .

رزین های تبادل یونی به سه گروه تقسیم می شوند :

  1. رزین کاتیونی
  2. رزین آنیونی
  3. رزین میکس بد

انواع رزین کاتیونی

  1. رزین کاتیونی قوی : این رزین با جایگزین کردن سدیم به جای کلسیم و منیزیم باعث حذف کلیه کاتیون های موجود در آب می شود.
  2. رزین کاتیونی ضعیف : رزین کاتیونی قسمتی از کاتیون آب که مربوط به قلیایی بودن آب می باشد را حذف می کند.

انواع رزین آنیونی

  1. رزین آنیون قوی : رزین هایی که کلیه آنیون های موجود در آب را می تواند حذف کند ، رزین آنیون قوی گفته می شود. برای احیا این رزین از سود که یک باز قوی می باشد ، استفاده می کنند .
  2. رزین آنیون ضعیف : این رزین ها اسیدهای معدنی مانند HCL و H2SO4 را از آب حذف می کند. این رزین قادر به حذف اسید های ضعیف نمی باشد.

رزین میکس بد

ترکیب رزین آنیونی و رزین کاتیونی در یک ظرف با یکدیگر را رزین میکس بد می نامند. از رزین آنیونی ۴۰% و رزین کاتیونی ۶۰%  تشکیل شده است.

رزین های سختی گیر بعد از مدتی استفاده در دستگاه سختی گیر اشباع می شود و قادر به انجام تبادل یونی برای از بین بردن سختی آب نمی باشد. به همین منظور برای استفاده مجدد از رزین باید رزین را توسط محلول آب و نمک احیا کرد . محلول آب و نمک برای احیا رزین معمولا باید بین ۵۰ تا ۱۵۰ گرم نمک در آب باشد.

برای احیا رزین سختی گیر به صورت بک واش ، محلول آب و نمک را توسط شیر سه حالته سلووالو به داخل مخزن هدایت می کند تا توانایی تبادل یونی و نرم کردن آب را مجدد بدست بیاورد .

برای تعیین مقدار رزین لازم برای سختی گیر باید به نوع رزین ، جنس رزین ، سرعت عبور آب ، سختی آب منطقه ، زمان تماس مورد نیاز، سطح مقطع رزین ، زمان بک واش سختی گیر و میزان آب برداشتی در هر سیکل دقت نمود .

رزین پرولایت که محصول شرکت پرولایت انگلستان بوده ، یکی از بهترین و قابل دسترس ترین رزین های سختی گیر موجود در ایران می باشد . رزین های پرولایت هر سه نوع رزین کاتیونی ، آنیونی و میکس بد را تولید می کنند.

فروش انواع رزین دستگاه تصفیه آب

فروش انواع رزین دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456