,

وظیفه مشعل دیگ بخار     

وظیفه مشعل دیگ بخار     

وظیفه مشعل دیگ بخار 

مشعل یکی از اصلی ترین قطعه های دیگ بخار است که وظیفه حرارت دهی آب را دارد. به عبارتی تبدیل سوخت به انرژی حرارتی از وظایف مشعل است. مشعل ها با توجه به ظرفیت و انواع دیگ بخار انتخاب می شوند و به طور معمول می توان از سوخت های مختلفی برای کار کرد آنها استفاده کرد.

اجزاء تشکیل دهنده مشعل دیگ بخار :

  • نازل چدنی : قطعه ای دارای تعدادی شیار است که هوا و سوخت را با هم ترکیب می کند. سوخت و هوا در محفظه ترکیب می شوند و توسط الکترود جرقه شعله ایجاد می شود.
  • الکترود جرقه زن : الکترودهای جرقه زن به هیچ وجه نباید به نازل چسبیده باشند و باید با فاصله مناسب از نازل به روی آن قرار گیرد. حرارت لازم برای ایجاد شعله با استفاده از قوس الکتریکی بوجود آمده در بین دو الکترود ایجاد می شود.
  • الکترود یونیزاسیون و عصایی : برای اطلاع از وجود شعله در هنگام روشن شدن مشعل از این دو قطعه استفاده می شود. در جلوی شعله پخش کن الکترود یونیزاسیون قرار دارد و در کنار آن الکترود عصایی قرار گرفته است.
  • مجموعه فن : برای ایجاد شعله نیاز به اکسیژن است. گاهی اوقات نیاز است به صورت اجباری و با فشار بالا تامین شود و به سمت شعله هدایت شود که این کار با کمک فن ها انجام می شود. به طور معمول فن ها باید از نوع فلزی باشند.
  • تنظیم کننده هوا : تیغه ای است که بر روی بدنه مشعل قرار دارد. میزان اکسیژن که به شعله می رسد مهم است به طوری که اگر کم تر از حد ممکن باشد شعله خام می سوزد و اگر بیشتر باشد شعله خاموش می شود.
  • فلنچ نگه دارنده : به بدنه مشعل وصل می شود و مشعل را نگه می دارد.
  • عایق فلنچ : این عایق از انتقال حرارت دیگ به بدنه مشعل جلوگیری می کند و جلوی سوختن قطعات پلاستیکی و لاستیکی و وایرها را می گیرد.
  • دریچه مشعل : این دریچه در انتهای درپوش مشعل است و هنگام روشن بودن مشعل رنگ شکل آن مشخص است.
وظیفه مشعل دیگ بخار     

وظیفه مشعل دیگ بخار

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456