,

آلاینده های مختلف با چه شرایطی جذب کربن فعال می شوند؟

آلاینده های مختلف با چه شرایطی جذب کربن فعال می شوند؟

کربن فعال یکی از پرکاربردترین و رایج ترین نمونه های فیلتر در تصفیه آب است که از آن در ابعاد و ظرفیت های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی بسیار استفاده می شود.

آلاینده های موجود در آب به محض تماس با کربن فعال جذب می شوند و این فرآیند نوعی جذب سطحی است که مولکول های مایع و یا گاز  بر روی سطح جامد کربن تغلیظ و متمرکز می شوند.

در واقع در این فرآیند طیف گسترده ای از مواد و ترکیبات مخرب و بیماری زا از آب جدا می شوند و جذب کربن فعال خواهند شد. این فرآیند یکی از مهم ترین مراحل تصفیه آب است و در تمامی سیستم های تصفیه آب کاربرد دارد.

می توان گفت در فرآیند جذب سطحی که به واسطه کربن فعال انجام می شود، تقریبا تمامی ترکیبات تا حدودی توسط کربن فعال جذب خواهند شد. به صورت کلی کلیه آلاینده هایی که درون آب وجود دارد و شرایط زیر را دارا می باشند به کربن فعال جذب خواهند شد :

افزایش وزن مولکولی ترکیبات و آلاینده های موجود در آب

افزایش توانایی قطبی بودن مولکولی های آلاینده، البته این موضوع به ابرهای الکترونی که در داخل مولکول ها وجود دارد نیز وابسته است.

افزایش و وجود تعداد بیشتری از گروه های کاربردی مانند ترکیبات هالوژن

بسیاری از ترکیبات مضری که درون آب وجود دارند این شرایط را دارا می باشند و توسط کربن فعال به دام می افتند، با این توصیف آب بخش مهمی از آلودگی های موجود در خود را از دست داده است و به نوعی تصفیه شیمیایی آب تکمیل شده است.

این موضوع به خصوص برای دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس بسیار اهمیت دارد، زیرا فیلتراسیون شیمیایی آب در مراحل پیش فیلتراسیون دستگاه برای ورود به فیلتر اصلی سیستم  ROبسیار مهم است.

آلاینده های مختلف با چه شرایطی جذب کربن فعال می شوند؟

آلاینده های مختلف با چه شرایطی جذب کربن فعال می شوند؟

 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456