, , ,

تعریف رزین آنیونی

تعریف رزین آنیونی

طبق قانون هستی، بارهای همنام همدیگر را جذب می کنند و بارهای ناهمنام یکدیگر را دفع می کنند. اگر یون متحرک رزین ، دارای بار الکتریکی منفی باشد به آن رزین آنیونی می گویند. رزین های آنیونی قوی علاوه بر جذب آنیون ها، مواد آلی را هم جذب می کنند. آب های سطحی موجود بر روی زمین دارای ترکیبات آهن و مواد آلی می باشند. رزین های کاتیونی توان حذف ترکیبات آهن را ندارند و ترکیبات مختلف آهن و مواد آلی جذب رزین های آنیونی می شوند.

ترکیبات جذب شده به رزین های آنیونی به راحتی از رزین ها جدا نشده و در نتیجه ظرفیت رزین را به مرور کاهش می دهند.

رزین های آنیونی قوی به صورت کلی دارای دو ظرفیت می باشند یکی ظرفیت حذف سیلیکا و دی اکسید کربن موجود در آب و یکی حذف مواد اسیدی قوی مثل سولفات و نیترات و کلراید.

رزین های آنیونی پس از مدتی توانایی خود را در حذف سیلیکا و سایر آلاینده های موجود در آب از دست می دهند و برای سیستم های تصفیه آبی که برای بویلر با فشار و توان بسیار بالایی کار می کنند میزان سرویس دهی به مراتب کمتر می شود.

گاهی اوقات قبل از مخزن رزین قوی، مخزن رزین ضعیف را برای جلوگیری از اتلاف ظرفیت رزین قوی ایجاد می کنند.

رزین های آنیونی قوی می توانند بسیاری از مواد آلی را به خود جذب کنند و راندمان کار آنها بالاتر است اما رزین های آنیونی ضعیف تنها توانایی حذف اسیدهای معدنی را دارند به طوری که حتی رزین های آنیونی ضعیف را می توان باسودی که جهت احیای رزین قوی مورد استفاده قرار گرفته است احیاء کنند. برای این کار ابتدا سود خروجی را از مخزن رزین قوی که دارای سیلیکا فراوان می باشد به فاضلاب فرستاده و باقی سود خروجی را برای احیای رزین آنیونی ضعیف به کار می برند.

تعریف رزین آنیونی

تعریف رزین آنیونی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456