,

انواع رزین تبادل یونی در ستون های سختی گیر

انواع رزین تبادل یونی در ستون های سختی گیر

ستون های سختی گیر یکی از مهم ترین مراحل تصفیه آب را در صنایع گوناگون از جمله صنعت تصفیه آب انجام می دهند و وظیفه دارند تا سختی آب را به میزان چشم گیری کاهش دهند. رزین های تبادل یونی که در ستون های سختی گیر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : رزین های کاتیونی اسیدی قوی ، رزین های کاتیونی اسیدی ضعیف، رزین های آنیون بازی قوی، رزین های آنیون بازی ضعیف و رزین کیلاتی.

از رزین های آنیونی و کاتیونی به طور عمده در صنعت تصفیه آب بهره می برند.

  • رزین های کاتیونی اسیدی قوی :

رزین های کاتیونی اسیدی قوی یکی از پرکاربردترین رزین های تبادل یونی است. علت نام گذاری این نوع از رزین ها به این دلیل بوده که رفتار شیمیایی آن ها بسیار با اسیدهای قوی شباهت دارند. رزین های کاتیونی اسیدی قوی هم از شکل اسیدی و هم از شکل نمکی یونیزه می شوند.

  • رزین های کاتیونی اسیدی ضعیف :

رزین های کاتیونی ضعیف نیز انواع دیگری از رزین های تبادل یونی است. این نوع از رزین ها قابل یونیزه شدن اسید کربوکسیل هستند در صورتی که رزین کاتیونی اسیدی قوی گروهی از اسید سولفونیک می باشد. رزین های کاتیونی اسیدی ضعیف مانند اسیدهای آلی ضعیف به میزان بسیار کمی تجزیه می شوند.

  • رزین آنیونی بازی قوی :

از رزین های آنیونی قوی در فرم هیدروکسید جهت دی یونیزاسیون آب استفاده می کنند. این نوع از رزین ها به شدت یونیزه می شوند و قابلیت این را دارند در کل محدوده PH به کار برده شوند.

  • رزین های آنیونی بازی ضعیف :

در رزین های آنیونی بازی ضعیف درجه یونیزاسیون به مقدار زیادی تحت تاثیر PH آب قرار می گیرد.

  • رزین های کیلاتی :

رزین های کیلاتی (chelating) مانند رزین های کاتیونی اسیدی ضعیف عمل می کنند. با این تفاوت که نسبت به کاتیون ها، فلزات تمایل بیشتری برای جذب به این رزین ها را دارند.

انواع رزین تبادل یونی در ستون های سختی گیر

انواع رزین تبادل یونی در ستون های سختی گیر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456