, , ,

انواع ممبران های تصفیه آب و مواد ساخت آنها

انواع ممبران های تصفیه آب و مواد ساخت آنها

در فرآیندهای تصفیه آب از چندین نوع غشاء استفاده می شود که شامل ممبران میکروفیلتراسیون (MF)، ممبران اولترافیلتراسیون (UF)، ممبران اسمز معکوس (RO) و ممبران های نانو فیلتراسیون (NF) هستند.

غشاءهای میکروفیلتراسیون بیشترین اندازه منافذ را دارند و به طور معمول ذرات بزرگ و میکروارگانیسم های مختلف را حذف می کنند. غشاءهای اولترافیلتراسیون دارای منافذ کوچکتر از غشاءهای میکرو فیلتراسیون هستند و بنابراین علاوه بر ذرات بزرگ و میکروارگانیسم ها، می توانند باکتری ها و ماکرومولکول های محلول مانند پروتئین ها را نیز حذف کنند.

غشاءهای اسمز معکوس به طور موثری غیر متخلخل هستند و بنابراین ذرات و حتی بسیاری از گونه های توده مولر کم مانند یون های نمکی، ارگانیک ها و غیره را از بین می برند. غشاءهای نانوذرات نسبتاً جدید هستند که گاهی اوقات غشاءهای اسمز معکوس “شل و سست” نامیده می شوند.

آنها غشای متخلخل هستند، اما از آنجا که منافذ به ترتیب ده آنگستروم یا کمتر هستند، آنها عملکردی بین غشای اسمز معکوس و غشاهای فراتصفیه را دارند.

غشاءهای ممبران براساس چه موادی ساخته می شوند ؟

بیشتر ممبران ها از پلیمرهای آلی مصنوعی هستند (به عنوان مثال پلی سولفون (TFC) ، استات سلولز (CTA)). غشاهای میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون اغلب از همان مواد ساخته می شوند اما آنها در شرایط مختلف تهیه می شوند تا اندازه منافذ مختلف ایجاد شود.

فیلتر ممبران نیز می تواند از مواد معدنی مانند سرامیک یا فلزات تهیه شود. غشاهای سرامیکی ریز از نظر حرارتی پایدار و از نظر شیمیایی مقاوم هستند و اغلب برای میکروفیلتراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال معایبی مانند هزینه های بالا و شکنندگی مکانیکی استفاده گسترده آنها را مانع شده است.

غشاهای فلزی غالباً از جنس استنلس استیل ساخته شده و می توانند بسیار متخلخل باشند. کاربرد اصلی آنها در جداسازی گاز است ، اما می توان از آنها برای تصفیه آب در دماهای بالا یا به عنوان تکیه گاه غشایی نیز استفاده کرد.

گرایش فعلی در توسعه غشاها استفاده از غشاهای نانوذرات است. غشاهای پلیمری که از نانوذرات نقره برای جلوگیری از سوخت های زیستی پر شده اند ، نمونه ای از چنین غشاهای مدرن است.

انواع ممبران های تصفیه آب و مواد ساخت آنها

انواع ممبران های تصفیه آب و مواد ساخت آنها

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456