,

عیب یابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

عیب یابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلترهای ممبران دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی اسمز معکوس ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار خرابی و یا از کار افتادگی شوند، خرابی ممبران منجر به افت کیفیت آب می شود و علاوه بر آن می تواند کلیه فرآیند تصفیه آب و قطعات موجود در دستگاه را با اختلال مواجه کند.

یکی از معمول ترین عیب هایی که برای فیلتر ممبران به وجود می آید کاهش آب تصفیه شده و افزایش شوری آب خروجی از دستگاه است. این مشکل می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی بروز دهد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

فولینگ کلوئیدی :

فولینگ کلوئیدی به معنای تجمع ذرات کلوئیدی بر روی غشاء ممبران است. برای تشخیص اینکه آیا ممبران دچار فولینگ کلوئیدی شده است یا خیر ابتدا باید سوابق SDI آب خام ورودی بررسی شود. شستشو ممبران با استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن پدیده فولینگ بر روی غشاء ممبران بسیار موثر است.

فولینگ اکسید فلز :

وجود دو عنصر آهن و آلومینیوم در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می تواند سبب ایجاد فولینگ ناشی از اکسید فلزات بر روی سطح ممبران شود. این عناصر منجر به خورده شدن لوله اتصالات، وسل ها و تجهیزاتی می شود که به همراه فیلتر ممبران می آیند.

برای رفع این مشکل بهتر است ابتدا آب ورودی به سیستم بررسی و آنالیز شود. بهترین روش برای تشخیص این گرفتگی بر روی سطوح ممبران رویت خوردگی قطعات مختلف سیستم است.

رسوب گرفتگی معدنی :

رسوب گرفتگی معدنی از اختلالات رایج و شایع بر روی غشاء ممبران است. این گرفتگی ناشی از تجمع رسوبات معدنی نظیر کلسیم و منیزیم می باشد و یکی از بهترین راه حل ها برای رفع این مشکل استفاده از مواد شیمیایی رسوب زدا مانند آنتی اسکالانت است.

 

عیب یابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

عیب یابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456