,

عوامل تاثیر گذار بر طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO- بخش اول

عوامل تاثیر گذار بر طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO- بخش اول

فیلتر ممبران به عنوان واحد اصلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، نقش بسیار مهمی در فرآیند تصفیه آب دارد. این فیلتر به دلیل ساختار خاص و بسیار حساس با ساز و کار متفاوتی از سایر فیلترها کار می کند.

به علت قیمت بالای آن نسبت به سایر فیلترهای دستگاه، اهمیت و مراقبت از آن می تواند هم باعث کاهش هزینه های مصرفی دستگاه شود و هم راندمان تولید آب توسط این فیلتر را بالاتر ببرد.

در ادامه به بررسی عواملی که منجر به کوتاه تر شدن طول عمر ممبران می شوند، می پردازیم. البته از آنجایی که این فیلتر سنگین ترین بار تصفیه آب را بر عهده دارد و سایر تجهیزات به کار برده شده در سیستم نظیر پمپ به دلیل وجود ممبران مورد استفاده قرار گرفته اند، عوامل گوناگونی در تعیین عمر این فیلتر نقش دارند.

اولین و مهم ترین عامل در تعیین طول عمر ممبران، کیفیت آن است. فیلتر ممبران های خانگی ضمن اینکه باید از برند معتبر خریداری شوند، همچنین باید مورد تایید نهادهای جهانی قرار گرفته باشند.

در صورتی که غشاء فیلتر ممبران از نظر کیفیتی در رده بالاتری قرار بگیرد، در برابر سختی آب مقاومت بیشتری دارد و دیرتر خراب می شود. اما غشاء های بدون کیفیت پس از مدت زمان نسبتا کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند و مصرف کننده با مشکل افت شدید کیفیت آب خروجی از دستگاه مواجه می شود.

سختی و نوع آلاینده های موجود در آب نیز از دیگر عوامل مهم هستند. هر ممبران برای تصفیه آب سخت در محدوده مشخصی طراحی شده است، در صورتی که آب سختی بالاتر از حد مجاز ممبران داشته باشد باعث افت کیفیت ممبران می شود.

البته نوع آلاینده های موجود در آب نیز بدون تاثیر نمی باشد، اگر منبع آب ورودی به دستگاه آلاینده های غیر متعارفی داشته باشد منجر به کوتاه تر شدن طول عمر ممبران می شود.

 

عوامل تاثیر گذار بر طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO- بخش اول

عوامل تاثیر گذار بر طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO- بخش اول

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456