, , ,

چه آلاینده هایی توسط کربن فعال از آب حذف نمی شوند؟

چه آلاینده هایی توسط کربن فعال از آب حذف نمی شوند؟

فیلترهای کربنی بسیاری از آلاینده های شیمیایی مختلف را از آب حذف می کنند و با قدرت بالا درون خود نگه داشته و اجازه بازگشت آنها به آب را نمی دهند. این ماده به سبب سطح وسیع داخلی که دارند در به دام انداختن حجم بسیاری از آلاینده های موجود در آب موثر می باشند.

آلاینده هایی چون کلرایدها، بنزن، رادون به عنوان ماده اولیه رادیواکتیو، تری هالومتان ها، استیک اسیدها و موادی نظیر آفت کش ها و علف کش هایی که ممکن است در طی انتقال آب به سیستم های لوله کشی و تا رسیدن به شیر به آب اضافه شده باشند، حذف می نماید.

با این حال نمی توان گفت فیلترهای کربنی قادر به حذف تمامی املاح مضر و بیماری زای درون آب می باشند، بلکه این مواد محدودیت های خاصی برای جذب مواد شیمیایی مختلف دارد. به عنوان مثال ترکیبات معدنی که در آب حل شده اند به هیچ عنوان توسط کربن از آب جدا نمی شوند.

فلزات سنگین از دیگر آلاینده های موجود در آب هستند که کربن های فعال شده قابلیت جذب آنها را ندارند. از این فلزات می توان باریوم، کادمیم، کرومیوم، مس، جیوه، فلوراید، نیترات و نیتریت، سولفات، سلینیوم و تالیوم را نام برد. آلاینده های نام برده شده بسیار ریز هستند و تنها توسط غشاء فیلتر ممبران از آب جدا می شوند.

برخی از میکروارگانیسم های بزرگ نظیر ژیاردیا، کریپتوسپوریدیوم که موجب بروز انواع بیماری می شوند نیز توسط کربن فعال به دام می افتند اما این ذرات قابلیت حذف ذرات کوچکتر از خود کربن نیستند.

ویروس ها از دیگر آلاینده هایی می باشند که توسط کربن فعال جذب نمی شوند، زیرا بسیار ریز هستند و طبق گزارشات اعلام شده از سوی دانشگاه اورگان اندازه آنها بین ۲۰ تا ۴۰ نانومتر است.

 

چه آلاینده هایی توسط کربن فعال از آب حذف نمی شوند؟

چه آلاینده هایی توسط کربن فعال از آب حذف نمی شوند؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456