, , ,

انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس تصفيه آب

انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس تصفيه آب

اسمز معکوس (RO) یک فرآیند تصفیه آب است که از یک غشای نیمه نفوذ پذیر برای حذف یون ها، مولکول های ناخواسته و ذرات بزرگتر از آب آشامیدنی استفاده می کند.

فیلتر اسمز معکوس (Reverse osmosis) می تواند بسیاری از انواع مواد شیمیایی حل شده و معلق در آب و همچنین مواد بیولوژیکی مانند باکتری ها را از آب خارج کند و در فرآیندهای صنعتی و تولید آب آشامیدنی مورد استفاده قرار بگیرد.

در واقع آب خارج شده از فیلتر ممبران اسمز معکوس بسیار خالص بوده و عاری از هر گونه مواد شیمیایی باکتری و ویروس است.
حال فیلتر ممبران اسمز معکوس دارای دو نوع است. فیلتر ممبران تری استات سلولز (CTA) و غشای کامپوزیت فیلم نازک (TFC) از انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس هستند.

فیلتر ممبران تری استات سلولز یا به اختصار CTA (cellulose triacetate membrane) یک غشای جانبی است که به یک لایه مصنوعی وصل شده است تا امکان تماس با کلر موجود در آب را داشته باشد.

در واقع این نوع فیلتر به مقدار کمی کلر در آب نیاز دارد تا از ایجاد باکتری بر روی غشاء آن جلوگیری شود. ممبران CTA قادر به حذف ناخالصی ها حدود ۸۵ تا ۹۵ درصد است. از ممبران تری استات سلولز باید در برنامه هایی که آب دارای کلر است استفاده شود و نباید در آب های بدون کلر مانند چاه ها قرار گیرد.

فیلتر ممبران کامپوزیت فیلم نازک یا به اختصار TFC (thin film composite) بر خلاف فیلتر ممبران CTA به کلر نیاز ندارد و اگر در معرض آب کلر دار قرار گیرد به سرعت شکننده و خراب می شود. ممبران TFC از غشای کامپوزیت مصنوعی ساخته شده است و نیاز به حذف کلر قبل از ورود آب به این نوع غشاء است.

برای محافظت از فیلتر ممبران TFC از آسیب کلر باید از فیلترهای کربنی به عنوان پیش تصفیه در کلیه سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس استفاده شود. فیلتر ممبران کامپوزیت فیلم نازک قادر به حذف ناخالصی ها حدود ۹۵ تا ۹۸ درصد است و عمر طولانی تری نسبت به فیلتر ممبران CTA دارد.

معمولا در دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی از فیلتر ممبران TFC استفاده می شود.

انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس تصفيه آب

انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس تصفيه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456