, , ,

بار یونی دانه های رزین تصفیه آب

بار یونی دانه های رزین تصفیه آب


رزین ها نقش موثری در فرآیند تصفیه آب دارند و عموما در ابعاد صنعتی و نیمه صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده پر کاربرد تاثیر بسزایی در کاهش سختی آب دارد و با تولید آب نرم و نسبتا خالص درجه کیفی آب را ارتقاء می دهد.

رزین ها از نظر ساختار مولکولی و فرآیند جذب مولکول ها و یون های سخت آب به دو گروه رزین آنیونی و رزین کاتیونی تقسیم می شوند، رزین های آنیونی و کاتیونی نیز خود به دو دسته ضعیف و قوی تقسیم بندی می شوند.

رزین ها دانه هایی از جنس پلیمر هستند و عموما در سه رنگ سفید، زرد و نارنجی تولید می شوند. تمامی دانه های رزین فارغ از اینکه در چه نوعی قرار دارند، دارای بار یونی می باشند. گروه های یونی که به همراه دانه های رزین هستند به صورت غیر متحرک و ثابت به دانه های رزین می چسبند و یون های آزادی که درون ذرات رزین قرار دارد بین فواصل دانه های رزین قرار گرفته اند و در حرکت هستند.

مولکول های رزین درشت هستند و هر دو سر آنها دارای بار قطبی است، دقت داشته باشید بارهای هر دو سر رزین ها مخالف و غیر هم نام می باشند. اکثر یون های سولفیت رزین به شبکه پلیمری می چسبند و یون های سدیم که به عنوان یون های متحرک در رزین وجود دارد درون رزین قرار گرفته اند. با تعویض یون سدیم با یون های سخت آب، فرآیند تبادل یون بین آب و رزین انجام می شود و رزین با جذب یون های سخت درون آب موجب تولید آب نرم و خالص خواهد شد.

این فرآیند تا زمانی ادامه پیدا می کند که رزین ظرفیت جذب سختی آب را داشته باشد، پس از آن تحت فرآیندهای خاص احیاء می شود و مجددا مورد استفاده قرار می گیرد.

بار یونی دانه های رزین تصفیه آب

بار یونی دانه های رزین تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456