, , ,

وظیفه ی رزین تبادل یونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

وظیفه ی رزین تبادل یونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

فناوری رزین تبادل یونی سالهاست که به عنوان یک روش عملی و موثر در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. رزین تبادل یونی اغلب برای نرم کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد و رایج ترین کاربرد آن است. با این حال رزین های تبادل یونی کاربردهای بسیاری دارد. آلودگی آب موضوع مهمی در سطح جهان است و روش های جدیدی در مورد کیفیت آب آشامیدنی برای آلاینده هایی نظیر مواد جانبی ضد عفونی کننده، آرسنیک، نیترات، پرکلرات و اورانیوم ارائه شده است. که یکی از این روش ها توسط رزین های تبادل یونی است.

فرآیند رزین های تبادل یونی ((Ion exchange resin آلودگی های یونیزه محلول مانند سختی و قلیائیت را از طریق یک تعویض یونی برگشت پذیر بین یک فاز جامد (دانه های رزین) و فاز مایع (آب) از بین می برد. دو دسته اصلی رزین های تبادل یونی رزین های کاتیونی و رزین های آنیونی هستند. رزین های کاتیونی شامل کاتیون های قوی و ضعیف (+Na و +H) هستند. رزین های آنیونی نیز شامل آنیون ضعیف و قوی مانند –OH و –CI می باشد. رزین های کاتیونی و آنیونی با هم و یا به تنهایی بسیاری از آلودگی های یونی را از آب خارج می کنند اما هیچکدام آلودگی های غیر یونی مانند بنزن (benzene) را از بین نمی برند. رزین های کاتیونی دارای بار مثبت و رزین های آنیونی دارای بار منفی است.

از زرین های تبادل یونی در فرآیندهایی مانند دلکالیزاسیون، دیونیزاسیون و ضد عفونی کننده ها استفاده می شود.

به طور دقیق تر تبادل یونی یک فرآیند شیمیایی خاص را توصیف می کند که در آن یون های محلول ناخواسته با بار مشابهی برای یون های دیگر رد و بدل می شوند. یون ها اتمها یا مولکولهایی هستند که تعداد کل الکترون ها با تعداد کل پروتون ها برابر نیستند.

وظیفه ی رزین تبادل یونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

وظیفه ی رزین تبادل یونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456