, , ,

ساختار شیمیایی کربن فعال

ساختار شیمیایی کربن فعال

کربن فعال ( activated carbon) از زمان باستان به عنوان یک عامل قدرتمند تصفیه آب شناخته شده و امروزه در سطح وسیعی از کاربردها در سطح منازل، شهرداری ها (نیمه صنعتی) و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کربن فعال شده را می توان از هر ماده آلی با غلظت طبیعی و کربن طبیعی تهیه کرد بنابراین ساختار و خاصیت شیمیایی خاص با توجه به انتخاب مواد اولیه متفاوت خواهد بود. حال در این مطلب به توضیح ساختار شیمیایی کربن فعال پرداخته ایم :

  • ساختار کلسینه (Calcined Structure) :

اگرچه مواد اولیه در وضعیت طبیعی خود دارای ساختار صفحه گرافیتی (سرب سیاه) ذاتی ندارد اما در ابتدای فرآیند تولید، گرمایش آهسته را در یک محیط اکسیژن با درجه حرارت بیش از ۱۴۵۰ درجه فارنهایت را وارد این ساختار می کنند.

از طریق کلسیناسیون ، مولکول های کربن به پایدارترین ساختار کلسینه شده خود که یک صفحه گرافیتی است، تغییر شکل داده می شوند. با این حال ترتیب خاص زوایا، فاصله و شکاف درون سازه با نوع ماده اولیه متفاوت است.

  • فعال سازی، حداکثر تراکم ظاهری و تخلخل :

ساختار کلسینه (آهکی کردن) به دلیل تخلخل و چگالی محدود از کاربرد محدودی برخوردار است. ماده ترشح شده معروف به زغال، باید از طریق پردازش فیزیکی و یا شیمیایی فعال شود و اتم های کربن را به روشی منظم از بین ببرد. فرآیندهای مختلف فعال سازی تغییرات متفاوتی از ساختار کلسینه پایهایجاد می کند. بین تراکم ظاهری کربن فعال شده و تخلخل آن رابطه معکوس وجود دارد. هرچه اتم های کربن بیشتری از بین بروند، تخلخل بیشتر می شود اما حداکثر تراکم ظاهری پایین تر است.

  • خصوصیات :

هر تنوع از هر ساختار پایه محاسبه شده ، ویژگی های منحصر به فرد و قابل پیش بینی خود را دارد. این به کاربران امکان می دهد شکل کربن فعال شده را انتخاب کنند که به بهترین وجه مناسب در یک برنامه خاص استفاده کنند. این خصوصیات عبارتند از :

اندازه منافذ : کربن فعال شده ترکیبات ناخواسته را از طریق فرآیند جذب که در آن مواد مورد نظر با اتم های کربن در امتداد سطح کربن فعال پیوند می خورند، از بین می برد. فرآیند فعال سازی یک شبکه متخلخل زیر میکروسکوپی گسترده ایجاد می کند و تعداد سایت های پیوند در دسترس را به شدت افزایش می دهد. با این حال برنامه های مختلف خواستار اندازه های مختلف منافذ هستند. کربن فعال شده ریز دارای منافذ ۲ نانومتر است. کربن فعال شده متوسط دارای منافذ بین ۲ تا ۵ نانومتر است در حالی که کربن فعال شده درشت دارای منافذ بیش از ۵ نانومتر است.

کربن فعال نیز به خصوصیات بدنی آن نیز درجه بندی می شود که در سه نوع متخلف پودری، دانه ای و اکسترود شده موجود است. هر کدام از این انواع دارای خصوصیات خاصی هستند که باعث می شود آن را برای انواع خاصی از کاربردها استفاده کرد.

ساختار شیمیایی کربن فعال

ساختار شیمیایی کربن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456