, ,

روش های حذف آرسنیک موجود در آب

روش های حذف آرسنیک موجود در آب

آرسنیک عنصری بسیار سمی است که وجود آن در بدن می تواند بیماری های خطرناکی را به وجود بیاورد. از این رو حذف آرسنیک از آب آشامیدنی مسئله ای بسیار مهم و پر اهمیت می باشد. تصفیه خانه های معمولی توان حذف این عنصر خطرناک را ندارند اما روش های متعددی وجود دارد که می توان به وسیله ی آن ها  آرسنیک موجود در آب را از بین برد. در ادامه به بررسی روش های حذف آرسنیک موجود در آب می پردازیم.

  • فیلتر ممبران در سیستم اسمز معکوس :

فیلترهای ممبران که در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس مهم ترین فیلتر به شمار می روند، قادر هستند تا ۹۹% آرسنیک موجود در آب را حذف نمایند. البته فیلترهای میکروفیلتراسیون و اولترا فیلتراسیون که از دقت بالایی در فرآیند حذف ناخالصی ها بهره مند می باشند نیز توان حذف این ماده سمی و خطرناک را ندارند و تنها فیلترهای ممبران که دقتی در حدود ۰٫۰۰۰۱ میکرون دارند، می توانند به طور کامل آرسنیک موجود در آب را جذب کنند.

  • اکسیداسیون :

اکسیداسیون روشی شیمیایی برای حذف آرسنیک است و معمولا بازدهی بالایی در انجام این فرآیند دارد. آرسنات نوع دیگری از آرسنیک می باشد که در فرآیند اکسیداسیون جهت حذف آرسنات، واکنش هایی صورت می گیرد. به صورت کلی آرسنیک در دو نوع دیگر به نام آرسنیت و آرسنات یافت می شود. در انواع ترکیب های آرسنیک ، آرسنات تمایل بیشتری به کاتیون های فلزی و جذب بر سطوح جامد را دارد. طبق این فرمول در فرآیند اکسیداسیون آرسنیت به آرسنات تبدیل شده و سپس طی واکنش هایی از بین می رود.

  • انعقاد، ته نشینی و فیلتراسیون :

فناوری انعقاد در سال ۱۹۷۰ در شمال شیلی روشی مهم در حذف آرسنیک شناخته شد. در فرآیند انعقاد و یا ته نشینی با استفاده از موادی مانند آلوم، کلرید فریک، سولفات فریک جهت از بین بردن آرسنیک استفاده می کنند. به این صورت که مواد نام برده شده وقتی که به آب حاوی آرسنیک اضافه می شوند در بازه زمانی ۱ تا چند دقیقه به طور کامل در آب حل می شوند. طی این فرآیند لخته سازی تمامی میکروب ها از جمله آرسنیک توسط نیروی الکترو استاتیک به لخته های رشته ای وصل شده و در مراحل بعدی لخته های ایجاد شده توسط فیلترهای دیگر جدا می شود.

روش های حذف آرسنیک موجود در آب

روش های حذف آرسنیک موجود در آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456