, , ,

مواد جامد معلق در آب (TSS)

مواد جامد معلق در آب (TSS) :

مجموع مواد جامد معلق (Total Suspended Solids) مخفف به TSS به اندازه گیری کل مواد جامد در یک نمونه آب یا فاضلاب گویند که با تصفیه حفظ می شود. به طور کلی فاضلاب خام از مجموع مواد جامد معلق در انواع و اندازه های مختلف تشکیل شده است. وجود مواد جامد معلق اضافی برای سلامتی بدن و در نتیجه زندگی آبزیان مضر است. مقادیر TSS برای نظارت و ارزیابی کارآیی کارخانه های تصفیه فاضلاب به منظور تضمین سلامت آبهای دریافتی پساب استفاده می شود. تخلیه مواد جامد معلق در آب باعث افزایش میزان رسوب می شود و اغلب زیستگاه های موجودات آبزی را نابود و تغییر می دهد. انتشار پساب فاضلاب با وجود مواد جامد معلق زیاد به رودخانه ها و سایر سیستم های آبی می تواند سطح بیماریزایها و آلاینده ها از جمله باکتری ها ، تک یاخته ها ، نیترات ها و فسفر ، سموم دفع آفات ، جیوه ، سرب و سایر فلزات را افزایش می دهد.

چرا TSS مهم است ؟

TSS یک پارامتر مهم کیفیت آب است که برای اندازه گیری عملیات فاضلاب و بهداشت محیط استفاده می شود. فاضلاب حاوی مقادیر زیادی مواد غیر آلی و غیر معدنی معلق است که باید از طریق روش های غربالگری و تصفیه قبل از تخلیه محیط زیست حذف شوند. مواد جامد معلق بزرگتر از ۲ میکرون می باشد.

همچنین TSS اثرات منفی در تصفیه ضدعفونی اشعه ماوراء بنفش دارد زیرا باعث پراکندگی نور UV محدود برای ضد عفونی پاتوژن ها می شود همچنین هزینه های عملیاتی و انرژی اشعه را بالا می برد.

اگر TSS از طریق تصفیه به درستی از بین نرود در غلظت های بالا می تواند کیفیت آب را در محیط دریافت کننده پایین بیاورد. مجموع مواد جامد معلق باعث جذب نور می شوند که این امر باعث افزایش دمای آب و کاهش اکسیژن می شود و محیط نامساعدی برای آبزیان ایجاد می کند. به همین دلیل سطح کل فاضلاب جامد معلق غالبا برای کارخانه های تصفیه فاضلاب که از محیط خارج می شوند نظیر مجوزهای NPDES تنظیم می شود. نظارت بر TSS در رابطه با BOD و COD نیز مفید است زیرا بخشی از  BOD و  COD در فرم TSS می باشد.

مواد جامد معلق در آب (TSS)

مواد جامد معلق در آب (TSS)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456