, , ,

PH آب چیست و چرا مهم است؟

PH آب چیست و چرا مهم است؟

یکی از پارامتر هایی که برای آب استفاده می شود PH   (مخفف دو کلمه Power و Hydrogen ) می باشد که میزان اسیدی بودن یا بازی بودن (قلیایی ) را مشخص می کنند .همه می دانیم که صد در صد میزان این پارا متر برای سلامتی و رشد و نمو بدن انسان بسیار بسیار مهم می باشد. توضیح کمی تخصصی این پارامتر نسبت مولکول های یونیزه شده می شود و بر اساس چگالی هیدروژن موجو تعیین می شود.

 

PH آب چیست و چرا مهم است؟

PH آب چیست و چرا مهم است؟

 

بازه ی عددی پارامتر PH بین عدد ۰ تا عدد ۱۴ می باشد که از ۰ تا  ۷ خاصیت اسیدی و از ۷ تا ۱۴ خاصیت قلیایی و در نقطه ۷ می باشد. در حالت خنثی آب به میزان مساوی یون هیدروژن (H+) و یون هیدروکسید (OH-) دارند و در حالت اسیدی بون هیدرو ژن موجود بیشتر است ودر حالت قلیایی غلظت یون (OH-) بیشتر می باشد .

میزان PH  برای مایعات اطراف سلول های بدن و پلاسمای خون بدن انسان بسیار اهمیت دارد و با حساسیت باید انجام شود.

PH هر موادی را امروزه بر اساس میزان هیدروژن موجود در آن اندازه گیری می کنند که روش های مختلفی برای اندازه گیری موجود است. به طور مثال شناساگرها در اثر برخورد با محلولی با توجه به بازی یا اسیدی بودن تغییر رنگ می دهند.

از جمله شناساگرهای معروف که برای اندازه گیری PH استفاده می شود موارد زیر می باشد :

کاغذ تورنسل ، گلبرگ گل سرخ ، محلول فنول فتالئین ،محلول متیلن بلو و محلول متیل اورانژ و غیره

استفاده از شناساگرهای شیمیایی وقت گیر و همراه با اشتباه در تعیین دقیق pH است؛ از این رو امروزه از pH سنج دیجیتالی استفاده می‌شود.

 

PH آب چیست و چرا مهم است؟

PH آب چیست و چرا مهم است؟

 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا 

پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456