, ,

پمپ دستگاه تصفیه آب و اجزای آن

پمپ دستگاه تصفیه آب و اجزای آن: اکثر ممبران های موجود در دستگاه تصفیه آب از نوع فشار بالا هستند و برای اینکه فشار لازم برای کار کردن این فیلتر را تامین کند از بوستر پمپ استفاده می شود.

پمپ در دستگاه تصفیه آب خانگی که به روش اسمز معکوس(RO) عمل می کند وظیفه بالا بردن فشار آب ورودی به ممبران را دارد که اگر نتواند فشار مناسبی برای ممبران به وجود آورد، آب تصفیه کمی تولید می شود و ممبران نیز از عملکرد مناسبی برخوردار نمی گردد.

پمپ دستگاه تصفیه آب و اجزای آن

پمپ دستگاه تصفیه آب و اجزای آن

عملکرد پمپ دستگاه تصفیه آب دارای دو قسمت است:

۱- بدنه اصلی و سیم پیچی ها  که یک موتور الکتریکی است که جهت فعالیت وابسته به قطعات ذیل می باشد:

۱- ۱  آداپتور

یک ترانس با ولتاژ ۲۴ و جریان ۱٫۲ آمپر است که جریان الکتریسیته را تولید می کند و برق شهری ۲۲۰VAC را به ۲۴VDC تبدیل می کند که توسط آرمیچر از درون پمپ به کلگی منتقل می شود.

۱-۲  سوئیچ فشار پایین

سوئیچ قطع کن فشار پایین یا به اصطلاح لوپرشر (Low Pressure) زمانی که فشار آب ورودی کم می شود، پمپ خاموش و از سوختن آن جلوگیری می کند.

۱-۳  سوئیچ فشار بالا

سوئیچ قطع کن فشار بالا یا به اصطلاح های پرشر (high pressure) فشار آب درون مخزن ذخیره را بررسی کرده و در صورت پر یا خالی بودن مخزن، پمپ را خاموش و روشن می کند.

۲- قسمت کلگی موتور که فشار را به بدنه پمپ وارد می کند و به اصطلاح Head Pump یا هد پمپ هم نامیده می شود.

بیشتر مواقع پمپ ها  از قسمت کلگی خراب می شوند. اگر گیج فشار عدد کمتر از حد معمول را نشان دهد مشکل از کلگی پمپ می باشد که احتمالا با تعویض کلگی مشکل برطرف خواهد شد. اگر فشار آب ورودی به ممبران کمتر از Psi45 باشد، کیفیت آب خروجی بسیار پایین و بازده دستگاه هم کاهش پیدا می کند.

فشار آب ورودی باید بین ۶۰Psi تا ۸۰Psi باشد تا آب با کیفیت تولید کرده و بازده دستگاه بالا رود. این پمپ ها کم مصرف بوده و یک آمپر برق از ترانس دریافت می کنند.

پمپ  دستگاه تصفیه آب، سرعت آب ورودی به فیلترهای ۲، ۳ و ۴ را تامین می کند و همچنین قدرت ذخیره آب در مخزن را افزایش می دهد. این موتور با ولتاژ VDC24 کار می کند و از ذغال (آرمیچر) و بلبرینگ تشکیل شده است.

در قسمت کلگی آن یک سوپاپ وجود دارد که کار ورود و خروج آب را برعهده دارد و آب را با فشار در ممبران پمپاژ می کند. لازم به ذکر است اگر ممبران گرفته باشد، واشر بین آب و موتور پاره شده و هد پمپ نشتی خواهد کرد.

گاهی مواقع  موتور دستگاه صدای ناهنجار تولید می کنند که این صدای ناهنجار به دو دلیل که یا کله موتور به بدنه موتور محکم بسته نشده باشد ایجاد می شود یا مشکل از بلبرینگ گرداننده سیم پیچ می باشد.

** نکات قابل توجه:

  • چون فشار آب ورودی به دستگاه متغیر بوده و یکسان نیست و امکان بالا و پایین شدن فشار وجود دارد، لذا پمپ را از دستگاه جدا نکنید.
  • توصیه می شود هر سال یکبار پیچ های موتور آچارکشی شود.
  • از پاشیده شدن آب روی قطعات برقی موتور جلوگیری کنید.
  • از استفاده مواد روغنی و شیمیایی در موتور پرهیز کنید.

 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456