, , ,

فرآیند تصفیه آب به روش UV

فرآیند تصفیه آب به روش UV : تصفیه کننده آب UV یا اشعه ماوراء بنفش یک فناوری اثبات شده است که قادر به کشتن بیماری های منتقله از بدن نظیر میکروارگانیسم ها، پاتوژن هایی مانند باکتری، ویروس و کیست ها می شود. این فن آوری محیط زیست در طول فرآیند تصفیه از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند .

فرآیند تصفیه آب به روش UV

تصفیه کننده آب UV شامل یک لوله لامپ UV است که آب باید برای تصفیه از آن عبور کند. آب در معرض نور اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد و تمام میکروب و باکتری و ویروس ها غیر فعال می شوند.

تصفیه کننده UV برای سختی کم آب ( TDS ) است مانند دریاچه ها و آب رودخانه ها. قادر به درمان آب سخت که دارای سطح TDS بالاست، نمی باشد. تصفیه کننده آب UV مواد شیمیایی مانند کلر، آرسنیک، فلوراید موجود در آب را حذف نمی کند.

مزایای فرآیند تصفیه آب به روش UV :

هزینه نگهداری کم است. لامپ UV را یک بار درسال یا زمانی که می سوزد باید تعویض کرد.

سرعت تصفیه بالاست. قادر به عرضه ۲ الی ۴ لیتر آب خالص در عرض یک دقیقه است درحالی که تصفیه کننده های UF و RO و کربن فعال چندین دقیقه طول می کشد تا یک لیتر آب تصفیه شود.

مصرف انرژی کم است. مصرف برق این تصفیه کننده به اندازه یک لامپ الکتریکی می باشد.

تمیزکاری دستی بسیار کمتر می شود. یک دستگاه تصفیه آب UV با مخزن ذخیره نیاز به دوبار تمیزکاری در هفته دارد در حالی که بدون مخزن ذخیره تقریبا هیچ تمیزکاری دستی نیاز نیست.

طعم آب را تغییر نمی دهد. تصفیه کننده UV از هیچ مواد شیمیایی یا غشای نیمه مجاز استفاده نمی کند بنابراین طعم آب تغییر نمی کند.

مواد معدنی ضروری را در آب نگه می دارد.

معایب فرآیند تصفیه آب به روش UV :

بدن های باکتری ها در آب خالص باقی می مانند . تصفیه کننده آب UV باعث کشتن بیماری های ناشی از آب مانند باکتری ها، ویروس ها و سایر بیماری ها می شود اما بدن آنها هنوز در آب آشامیدنی خالص باقی می ماند. میکروب هایی که در معرض نور UV قرار نگیرند، زنده می مانند و مجددا تکثیر یافته و آب را آلوده می کنند.

UV طعم و رنگ آب را بهبود نمی بخشد یعنی قبل و بعد از تصفیه آب، طعم و رنگ تغییری نمی کند. اگر آب بوی بدی داشته باشد باید از روش های دیگر با ترکیبی از UV استفاده کرد.

در آب کثیف و آب گل آلود موثر نیست . جامدات غیر محلول مانند ماسه، گل و سایر مواد جامد آلی مانع عبور اشعه ماوراء بنفش در آب می شوند.

برای آب های با سختی بالا مناسب نیست.

مواد شیمیایی سمی را حذف نمی کند. قرار گرفتن در معرض نور UV روی مواد شیمیایی مانند کلر، فلوراید تاثیر نمی گذارد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا، ارائه دهنده انواع دستگاه های تصفیه آب با برندهای معتبر و پیشرو در عرضه فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های تصفیه آب می باشد. جهت سفارش، خرید و تعویض هر نوع محصول مرتبط با صنعت آب وفاضلاب با کمپانی معتبر ccra ،تماس حاصل فرمایید.

جهت سفارش و خرید به صورت آنلاین از وبسایت رسمی کمپانی CCRA اینجا را کلیک  نمایید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کاسپین ارتباط عرشیا
راه های ارتباطی:
موبایل مدیریت: 09122972091
تلفن پشتیبانی: 09120336456
شماره تلفن ثابت:02165522963
شماره فکس:02165522923
پاسخگویی تلگرام: 09120336456
پاسخگویی واتس اپ: 09120336456